STRONA GŁÓWNA
 Aktualności
 Informacje o GCI
 Regulamin GCI
 Doradztwo zawodowe
 Szkolnictwo
 Kursy
 ABC biznesu
 Unia Europejska
 Biblioteka GCI
 Ważne adresy z pracą
 GCI na Mazowszu
 Cennik GCI
 OFERTY PRACY WUP
 OFERTY PRACY PUP PŁOCK
 Telepraca
Odwiedziło nas

osób
 • Biblioteka GCI

  Zapraszamy do skorzystania z naszej biblioteki

  1. ''ABC komputera. Wydanie IV'' P.Wróblewski.

  Jest to prosty podręcznik przeznaczony dla osób, które dotychczas nie miały żadnego kontaktu z komputerem, a teraz pragną szybko nauczyć się jego obsługi. Jeżeli wydaje Ci się, że korzystanie z komputera to czarna magia, ta książka przekona Cię, że nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Od doboru odpowiedniego sprzętu, przez obsługę Windows, aż do korzystania z internetu - wszystkie zagadnienia zostały opisane prostym i zrozumiałym dla laików językiem. Lekturę książki ułatwiają liczne ilustracje i indeks pojęć.

  2. ''ABC internetu. Wydanie IV'' Krzysztof Pikoń

  Propomujemy Ci książkę, po przeczytaniu której bez obaw uruchomisz przeglądarkę stron WWW, progaram do przeglądarek sieciowych, znajdziesz interesujący Cię plik i wiadomości na dowolny temat. Nauczysz się prowadzić korespondencję za pomocą poczty elektronicznej, a nawet przy odrobinie dobrych chęci, stworzysz własną stronę WWW.

  3. ''ABC Przedsiębiorcy'' wyd. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

  4. ''Akademickie Biura Karier'' wyd. Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie     

  Publikacja ta skierowana jest przede wsztskim do pracowników biur karier, władz wyższych uczelni, które widząpotrzebę uczestnictwa w procesie przygotowania swoich studentów i absolwentów do wejścia na rynek pracy, a także do samych studentów i absolwentów chcących lepiej przygotować się do startu w życie zawodowe.  

  5. ''Biznesplan od podstaw'' Edward Blackwell. 

  W tej książce znajdziesz omówienie wszystkich etapów tworzenia dobrego biznesplanu: określanie szczegółowej i realnej koncepcji przedsięwzięcia, planowanie przepływów pieniężnych i zapotrzebowania na kapitał, pozyskiwanie kapitału, wprowadanie biznesplanu w życie.                                                                                 

   6. ''Co czeka przedsiębiorcę po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej - ochrona środowiska'' wyd. Ministerstwo Gospodarki

  Poradnik ten zawiera najważniejsze informacje o wymogach zawartych w unijnych aktach prawnych z dziedziny ochrony środowiska, dotyczące małych i średnich przedsiębiortw,oraz działań wspomagających ich realizację.

  7. ''Co czeka przedsiębiorcę po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej - prawo pracy'' wyd. Ministerstwo Gospodarki

  Niniejszy informator omawia najistotniejsze zakresy europejskiego prawa pracy: swobodę przepływu pracowników, równość traktowania mężczyzn i kobiet, partycypację pracowniczą, bezpieczwństwo i higienę pracy, zawieranie umów opracę, czas pracy i urlopy oraz problemy restrukturyzacji zakładów pracy.Opracowanie ma charakter prawniczy i opiera się na porownaniu norm prawa wspólnotowego z odpowaiadającymi im regulacjami prawa polskiego.

  8. ''Co trzeba wiedzieć przed rozmową kwalifikacyjną''  Judith Verity.

  Ta książka pomoże Ci w dobrym przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej. Dowiesz się, co należy zrobić przed rozmową, jak wywrzeć dobre wrażenie i jak nawiązać nić porozumienia z rozmówcą. Dzięki niej dasz sobie radę z nieoczekiwanymi sytuacjami, z łatwością odpowiesz na najczęściej zadawane pytania i zostaniesz zapamiętany przez osobę prowadzącą rozmowę jako dobry kandydat na oferowane stanowisko. Książka ta pozwoli Ci również poznać kilka procedur rekrutacyjnych stosowanych przez niektóre firmy.

  9. ''Curriculum Vitae i listy motywacyjne''  Urszula Michalska. 

  T książka pomoże Ci napisać porawnie skonstruowane, przekonujące, a przede wszystkim wyróżniające się CV i list motywacyjny. Zawiera przykładowe wzory CV i listów motywacyjnych także w języku angielskim.                        

  10. '' Finansowanie małych i średnich przedsiębiorstw'' wyd. Ministerstwo Gospodarki

  Poradnik ten zawiera informacjie dotyczące: kierunków działań Rządu wobec Małych i Średnich Przedsiębiorstw do 2002 roku; przegląd dostępnych źródeł finansowania działalności gospodarczej; ułatwianie dostępu finansowania ze źródeł komercyjnych; finansowanie poprzez leasing; mikropożyczki jako sposób finansowania dla firm najmniejszych; ograniczanie ryzyka w transakcjach  eksportowych itp.

  11. ''Fundusze pożyczkowe i unijne źródłem finansowania Twojej firmy'' wyd. Wojweódzki Urząd Pracy w Warszawie

  Publikacja ta skierowana jest przede wszystkim do osób chcących rozpocząć działalnośc gospodarczą, ale równiez do przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, którzy dzięki dofinansowaniu chcą podnieśc konkurencyjnośc swojej firmy.

  12. ''Indywidualny Plan Działania. Poradnik dla absolwenta'' wyd. Krajowy Urząd Pracy

  13. ''Internet w firmie, firm@ w internecie'' wyd. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

  Nadejście ery Internetu sprawiło, że w zasięgu wszystkich ludzi znalazły się narzędzia o wielkiej sile oddziaływania. Technologie te wywierają znaczny wpływ na całokształt gospodarki i umożliwiają korzystanie z nowych możliwości informatyki. Książka ta pomoże Ci zapoznać się z możliwościami, jakie daje Internet, ułatwiającymi funkcjonowanie Twojej firmy. 

  14. ''Internet w mojej gminie''  wyd. Fundacja Wspomagania Wsi

  Witryna Wiejska powstała w ramach programu ''Wieś Aktywna, Budowanie społeczeństwa informacyjnego, e-Vita'', którego celem jest popularyzacja konkretnych zastosowań technologii informacyjnych (IT) wśród społeczności wiejskich. Publikacja ta pokazuje sposoby wykorzystania technik informacyjnych w rozwoju samorządu.

  15. ''Jak napisać doskonałe CV'' M.Chrzanowska, M.Kozłowski. 

  Książka ta zawiera uwagi dotyczące poprawnego pisania CV. Pokaże Ci również, jak zachować się podzcas rozmowy kwalifikacyjnej, zapozna z pytaniami  najczęściej zadawymi podczs tego typu spotkań. Zawiera przykładowe wzory CV, listów motywacyjnych i listów z podziękowaniami. 

  16. ''Jak pisać'' Rafał Kasterski. 

  Książka ta przedstawia ogólne zasady budowania wypowiedzi w pismach prawniczych. Zawiera przykłady takich pism jak: Wezwanie do zapłaty, pełnomocnictwo procesowe, pozew o zapłatę, pozew o wydanie rzeczy, pozew o rozwód, pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty, pozew o przywrócenie do pracy, wniosek o podział majątku wspólnego, wniosek o dział spadku, wniosek o załorzenie księgi wieczystej, wniosek o wydanie paszportu, zgłoszenie działalności gospodarczej, pwłnomocnictwo, umowa najmu, umowa sprzedaży, umowa o dzieło, świadectwo pracy, wniosek pracownika o udzielenie urlopu bezpłatnego itp.

  17. ''Jak stworzyć własną firmę?'' wyd. Ministerstwo Gospodarki

  Celem niniejszego opracowania jest przekazanie osobom zainteresowanym podstawowych informacji dotyczących założenia własnego przedsiębiorstwa. W przepisach prawa polskiego wyraźnie zagwarantowana jest swoboda podejmowania działalności gospodarczej, którą poradnik ten pomoże Ci załorzyć.

  18. ''Jak wykorzystać internet w poszukiwaniu pracy?''  Anna Owczarz       

  Książka ta to przewodnik dla tych, kyórzy chcą skorzystać z możliwości największego dziś medium informacyjnego. Opisuje serwisy internetowe poświęcone pracy: od dużych i znanych portali, takich jak Onet, Interia czy Wirtualna Polska, po typowe serwisy branżowe i należące do prasy. Przedstawia grupy dyskusyjne, z jakich można skorzystać, aby znaleźć oferty i porozmawiać z innymi osobami popszukującymi zatrudnienia. Przydatne wskazówki znajdą tu osoby poszukujące pracy w Polsce i za granicą, rozpoczynające własną dzaiłalność gospodarczą i szukające miejsca na praktykę studencką lub pracę wakacyjną.

  19. ''Jak zacząć od nowa - przewodnik dla zwolnionych z pracy'' wyd. Krajowy Urząd Pracy

  20. ''Jak założyć własną firmę'' Michael Morris.

   W tej książce znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania przedsiębiorcy, a także praktyczne wskazówki dotyczące: tworzenia biznesplanu; negocjacji handlowych; zatrudniania, wynagradzania i szkolenia pracowników; pozyskiwania kapitału i zarządzania finansami; podatków, w tym VAT; markietingu i reklamy; korzystania z usług doradców i konsultantów; ubezpieczeń.

  21. ''Jak zdobyć pierwszą pracę'' Penny Hitchin.

  Poradnik ten pomoże Ci przezwyciężyć wszystkie trudności, związane ze zdobyciem pracy. Oceń swoje umiejętności, atuty i zdolności. Naucz się właściwie interpretować ogłszenia o pracę; poznaj charakterystyczne dla nich słowa klucze. Zdobądź wiadomości o alternatywnych metodach poszukiwania pracy. Wykorzystaj podane przykłady do udoskonalenia swojego CV i listu motywacyjnego oraz przygotowania się do rozmowy kwlifikacyjnej.

  22. ''Jak znaleźć odpowiednią pracę - wskazówki'' wyd. Krajowy Urząd Pracy

  Szukasz pracy. Nasza broszurka pomoże Ci: ocenić swoje zainteresowania i umiejętności; dotrzeć do informacji o dostępnych miejscach pracy; napisać życiorys i podania, przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej; rozplanować czas; przygotować się do testów.   

  23. ''Kodeks pracy'' wyd. Park Prawo

  Kodeks pracy omawia podstawowe zagadnienia takie jak: inspekcja pracy; związki zawodowe; organizacje pracodawców; rozwiązywnie sporów zbiorowych; świadczenia socjalne; wynagrodzenia; akty wykonawcze.                                  

  24. ''Odkrywamy Unię Europejską'' B.Kicińska  I.Łęcka.  

  W książce tej znajdują się: opis ewolucji procesu integracji w Europie; zadania organów władzy Unii Europejskiej; omówienie pozycji Unii w światowej gospodarce i polityce; prezentacja 24 członków Unii oraz czterech krajów kandydujących; omówienie miejsca Polski w Unii Europejskiej; aneks statystyczny; mapy.

  25. ''Open Offce'' Bogdan Krzymowski

  Ten poradnik pomoże Ci zapoznać się z pakietem programów biurowych OpenOffice, złożonych z następujących elementów: programu do obliczeń Calc, programu graficznego Draw, programu do tworzenia prezentacji Impress, progarmu do pisania Write.

  26. ''Pieniądze za darmo czyli jak zdobyć unijne dotacje dla Twojej firmy'' A.Godlewski  A.Szoszkiewicz.

   Książka ta odegra ważną rolę przy staraniach Polaków o unijne fundusze. Dzięki niej przedsiębiorcy i samorządowcy zyskują rozeznanie, jak zabiegać o dotacje. Ta książka przedstawia tylko takie informacje, które są potrzebne - w formie przykładów i sposobu myślenia.

  27. ''Pisanie CV w praktyce'' Martin Yate. 

  Jest to podręcznik, dzięki któremu napiszesz CV doskonałe; praktyczny i opierający się na rzeczywistych przykładach. Przedstawia przykłady CV oraz listów motywacyjnych pisanych przez osoby ubiegające się o różne stanowiska w nowoczesnych przedsiębiorstwach. Przede wszystkim pokazuje sposoby konstruowania CV w najprostszy i najbardziej efektywny sposób.

  28. ''Podstawy obsługi komputera'' Maria Sokół

  W książce tej znajdziesz wszystkie informacje, których potrzebujesz, sby połączyć ze sobą poszczególne elementy zestawu i uruchomić go. Dowiesz się, jak zainstalować system operacyjny i korzystac z niego. Poznasz możliwości, jakie oferuje Ci internet. Przekonasz się również, jak komputer może ułatwić Ci pracę - zastosujesz możliwości edytora tekstów i srkusz kalkulacyjnego do stworzenia dokumentów, listów i zestawień.

  29. ''Pośrednictwo pracy. Poradnictwo zawodowe. Asertywnosć''

  Publikacja ta okraśla rolę pośrednika pracy i zasady jakimi powinien się kierować przy wykonywaniu pracy. Określa typy i modele organizacyjne pośrednictwa pracy oraz segmentacje rynku pracy. Odpowiada na pytania dotyczące poszukiwania pracy, pisania CV i listu motywacyjnego. Opisuje problem ''asertywność a poszukiwanie pracy''.

  30. ''Praca w Unii Europejskiej''

  Publikacja ta pozwoli Ci się zapoznać z: rynkiem pracy w Unii Europejskiej, swobodnym przepływem pracowników na obszarze UE, świadczeniami z tytułu pracy za granicą, Europejską Polityką Zatrudnienia itp.

  31. ''Praca i staże w Unii Europejskiej'' Ł.Dzienisz  J.Sobieska

  Poradnik zawiera informacje jak i gdzie szukać pracy lub stażu oraz jakie formalności należy spełnić przy ubieganiu się o legalną parcę w krajach Unii Europejskiej. W części poświęconej pracy w instytucjach europejskich znajdują się szczegółowe informacje na temat warunków pracy i przywilejów przysługujących unijnymurzędnikom oraz procesu rekrutacji do pracy stałej, kontraktowej i na staże.

  32. ''Przedsiębiorczość - wybrane zagadnienia związane z otwarciem i prowadzeniem firmy. Jak pozyskać kapitał na inwestycje?''

  Poradnik ten zawiera informacje dotyczące: Otwarcia firmy. Instytucje, do których należy zgłosić prowadzenie przedsiębiorstwa. Formularze obowiązujące w 2004 r. dotyczące zgłoszeń, deklaracji, oświadczeń, zaznań, rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Formularze obowiązujące w 2004r. dotyczące zgłoszen i rozliczeń z ZUS. Likwidacja działalności firmy. Jak pozyskać kapitał na inwestycje.

  33. ''Rozmowa Kwalifikacyjna'' Rebecca Corfiled

  Książka ta zwięźle omawia kluczowe elementy procesu rekrutacji. Zawiera gotowe odpowiedzi na takie pytania, jak: czego oczekują pracodawcy; jak wywrzeć korzystne pierwsze wrażenie; o czym mówić podczas rozmowy kwalifikacyjnej; jak odpowiadać na trudne pytania; jak zapanować nad stresem.

  34. ''Rozmowa kwalifikacyjna. Gotowe pytania i wnioski z odpowiedzi'' Malcolm Peel

  Jest to praktyczny przewodnik omawiający każdą fazę procesu selekcji, począwszy od określenia wakatu do budowania formularza aplikacyjnego i planowania rozmowy kwalifikacyjnej. Podpowiada, jak zadawać właściwe pytania we właściwym momencie i we właściwej kolejności, a także dostarcza praktycznych wskazówek dotyczących słuchania odpowiedzi oraz ich interpretowania.

  35. ''Wejście i powrót na rynek pracy'' wyd. Krajowy Urząd Pracy

  36. ''Własna firma'' Eric Tyson   Jim Schell. 

  Przewodnik po biznesie pomoże Ci stać się szefem samego siebie! Znajdziesz tu wszystko: od szkicu bizesplanu do strategii zarządzania kosztami i sposobów zmagania się z konkurencją. Przykłady z codziennego życia dotyczą wszystkich aspektów zakładania, prowadzenia i rozwijania dodrze prosperującej firmy.

  37. ''Własna firma'' Iwona Flis  Małgorzata Makiewicz

  Przewodnik po świecie biznesu, który odpowie na pytania takie jak: jaki rodzaj działalności gospodarczej wybrać; jakich potrzebujesz dokumentów; jak zdobyć pieniądze na rozruch; jak żyć w przyjaźni z Urzędem Skarbowym; jak kalkulować ceny, pozyskiwać klientów, zdobywać rynek; jak i gdzie się reklamować.

  38. ''Własna firma'' Iwona Bogaczyk  Bogusław Krupski

  Książka ta opisuje każy etap zakładania własnej firmy, wskazuje wszystkie obowiązki formalne, wymagane dokumenty oraz zezwolenia. Prezentuje tez w praktyczny sposób zagadnienia związane z księgowością i podatkami. Zawiera również cenne porady ekspertów, jak od samego początku funkcjonowania firmy budować jej wizerunek i prowadzić skuteczny markieting.

  39. ''Zarządzanie finansami w małej firmie'' Coln Barrow

  W tym użytecznym poradniku znajdziesz odpowiedzi na pytania, jak sporządzić i czytać sprawozdania finansowe; jak tworzyć biznesplany i budżety oraz na czym polega i czemu służy analiza finansowa. Zdobędziesz i utrwalisz wiedzę o: bilansie; rachunku zysków i strat; zarządzaniu środkami pieniężnymi w firmie; kosztach i polityce cenowej; budżetowaniu; prowadzeniu księgowości.

  40. ''Zostań przedsiębiorcą - tworzenie biznesplanu'' wyd. Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie

  Publikacja ta może ułatwić rozpoczęcie działalności gospodarczej i późniejsze funkcjonowanie firmy na rynku. Dobrze przygotowany biznesplan pomoże przemyśleć decyzję o podjęciu działalności gospodarczej, wyznaczyć cele, do których będziemy dążyć i zakreśli sposób ich realizacji.

   

  Posiadamy bogatą ofertę poradników i broszur dotyczących  pracy w krajach Unii Europejskiej i programów pomocowych

  1. ''ABC Konstytucji Unii Europejskiej''

  2. ''Definicja mikroprzedsiębiorcy, małego i średniego przedsiębiorcy''

  3. ''Fundusze Europejskie - korupcja''

  4. ''EURES Europejskie Służby Zatrudnienia. Praca w Europie''

  5. ''Europa i jej budżet: co dzieje się zTwoimi pieniędzmi?''

  6. ''ISO''

  7. ''Jak działa Unia Europejska? Przewodnik po instytucjach UE''

  8. ''Jak wdrożyć udany projekt PPP?''

  9. ''Kierunek: wzrost. Gospodarka Unii Europejskiej''

  10. ''Kierunki działań Rządu wobec małych i średnich przedsiębiorstw od 2003 do 2006 roku''

  11. ''Plan Rozwoju Obszarow Wiejskich. Wapieranie dziłalności rolniczej na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW)''

  12. ''Poradnik dla przedsięboirców: Przedsiębiorco skorzystaj na UE''

  13. ''Poradnik dla przedsiębiorców: System HACCP''

  14. ''Praca i zasiłki dla bezrobotnych w UE''

  15. ''Programy Unii Europejskiej dla Polski''

  16. ''Przedsiębiorczość na wsi - źródła wsparcia''

  17. ''Świadczenia rodzinne w UE''

  18. ''Świadczenia z tytułu choroby i macierzyństwa w UE''

  19. ''Światowy gracz. Stosunki zewnetrzne Unii Europejskiej''

  20. ''TWINNING - współpraca miast bliźniaczych''

  21. ''Unia Europejska. Nie taki diabeł straszny...''

  22. ''W ktorym kraju UE jesteś ubezpieczony''

  23. ''Wolność bezpieczeństwo i sprawiedliwość dla wszystkich. Wymiar sprawiedliwości i sprawy wewnętrzne w Unii Europejskiej''

  24. ''Wskazówki Komisji Europejskiej Dotyczące Partnerstwa Publiczno- Prywatnego''

  25. Pośrednictwo pracy - poradnictwo zawodowe, asertywność

  26. Praca w Unii Europejskiej

  27. Przedsiębiorczość - wybrane zagadnienia związane z otwarciem i prowadzeniem firmy; jak pozyskać kapitał na inwestycje?

    

  Udostępniamy także płyty CD

  1. Magister szuka pracy - (zawiera min. jak napisać CV i list motywacyjny, porady dla zakładających działalność gospodarczą i inne)

  2. ABC Przesiębiorcy

  3. Dobre praktyki ''Miejsca pracy w sektorze kultury''

  4. Dokumenty na każdą okazję

  5. Fundusze strukturalne

  6. Fundusze UE dla sektora rolno- spożywczego i obszarów wiejskich

  7. Informator o studiach europejskich w Polsce

  8. Informator o szlakach turystycznych gminy Mała Wieś

  9. Jak zdobyć fundusze z Unii Europejskiej?

  10. Nasza Europa Twoje miejsce. Informator dla młodzieży i organizacji młodzieżowych

  11. Partnerstwo Publiczno - Prywatne w Polsce

  12. Polski Przdsiębiorca w Unii Europejskiej

  13. Projekty Współfinansowane ze środków UE

  14. Sprawni w pracy - zatrudnienie osób niepełnosprawnych

  15. Umowy i formularze dla każdego

  16. Wnioski - instrukcje

  17. Współpraca Policji w Unii Europejskiej

  18. Gminne Centrum Informacji - zawiera min. 3 poradniki: 1.Pośrednictwo pracy; 2.Praca w Unii Europejskiej; 3.Przedsiębiorczość